K.K.T.C
0534 570 08 08

Paykasa Nedir?

İnternet alışverişlerinde, ön ödemeli kartlar arasında güvenlik açısından en iyi olarak görülen paykasa kart, aynı zamanda kolay ve hızlı kullanımı nedeniyle günümüzde hızla tanınmaya başlamıştır. Paykasa alırken kişiye ait belge ve bilgi kesinlikle istenmediği için, herhangi bir güvenlik problemiyle karşılaşılmaz. Kontörlü sistem gibi, kartta ne kadarlık tutar bulunuyorsa, o kadar harcamaya yapmaya dayalıdır. Yaklaşık 20 bin kadar online mağazada geçerli bir kart türüdür. Farklı farklı tutarlara sahiptir. Aynı zamanda birden çok kart satın almakta mümkündür. Paykasa kartlar internetten alındığı için kaliteli siteleri incelemek ve kart alımını buralardan yapmak gerekir. Alışveriş esnasında herhangi bir sorun yaşamamak adına, girilen pin kodunun kontrol edilmesi önemlidir.

Paykasa Nedir? Paykasa Nerede Kullanılır?

16 haneli pin şifresi ile kullanılmakta olan kartın tek kullanımlık olması güvenliği arttırıcı bir sistemdir. Şifre sadece o karta özeldir ve başka paykasa için kesinlikle geçerli değildir. Kart kullanımı gerçekleşip, kartın iptal olması durumunda şifrede iptal olmaktadır. Paykasa, birçok ödeme seçeneği sunmasıyla da tercih sebebi olmaktadır. Paykasa, kredi kartı, nakit, mobil ödeme seçeneklerinden yararlanabilme imkanınız bulunmaktadır. Fiziksel bir kart değildir. Satın alınmak istendiğinde, internet sitelerinin canlı destek hatlarıyla irtibata geçilir ve SMS, canlı destek hattı veya Skype üzerinden hemen teslimi yapılır. İnternet sitelerine üye olarak, birkaç dakikada paykasa kart sahibi olmak mümkündür. Paykasa para birimi Euro olduğundan, satın almak istediğinizde kart tutarının Türk lirası karşılığı yatırılır. Kartı satın alınıp, kullanılmadığında, satın alınan sitelerden ya da başka güvenilir olduğu emin olunan sitelerden bozdurabilir.

Kartın diğer avantajları ise, kesinlikle kredi ve banka kartlarından daha az masraflı olmasıdır. Kredi kartları gibi harcamalar kesinlikle ekstresine yansımamaktadır. Doyasıya alışveriş yapmak paykasayla bu anlamda çok rahattır. Yurt dışı ödemelerinde de kaybolma, çalınma gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

Kaliteli firmalar, ülkemizdeki bütün vergi kurumlarına kayıtlıdır. Bu nedenle gönderilen havaleler inceleme altına alınır. Sonrasında hesap sahibi adına fatura kesilir. İster elektronik posta, ister ptt ile hesap sahibine fatura gönderilir. Önemli olan paykasa kartın sahte olmaması ve sitelerin kayıt esnasında kesinlikle kişisel bilgi talep etmemesidir.

Paykasa nedir?
Paykasa nedir?

Related Posts

Leave a comment